• lv
Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrība PRO
Turpinām kampaņu #sargāsimLatvijasPastu


Turpinām kampaņu #SargāsimLatvijasPastu  - Dārgie LSAB PRO biedri un sadarbības partneri, Liels paldies par Jūsu atbalstu un patriotismu uzņēmumam!  LSAB PRO kampaņa  #sargasimLatvijasPastu tiek turpināta, jo darba devējs vēlas turpināt iesākto reorganizāciju.  
Šeit ir pieejama arī preses relīze Satiksmes ministrijā 07.02.2024. , kurā tika apturēt agresīvā pasta nodaļu slēgšana un Pasta padome, uzņemoties atbildību, atkāpās: http://lsab.lv/lv/Zinas/Satiksmes-ministrija-SM-sodien-plkst-1130-mediju-parstavjus-informeja-par-aktualo-situaciju-VAS-Latvijas-pasts .
Lai iestātos par uzņēmuma nākotni, mums šobrīd ir jābūt vienotākiem un stiprākiem par Latvijas Pasta nākotni kā jebkad.

 Tāpēc LSAB PRO piektdien, 09.02.2024. izsūtīja šādu vēstuli:

"Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrība PRO (turpmāk - LSAB PRO) augstu novērtē Satiksmes ministrijas iesaisti un stratēģijas, kas paredzēja vairāk nekā 100 Pasta nodaļu slēgšanu, procesa apturēšanu!

 Pasta pakalpojumu sniegšana Latvijas iedzīvotājiem ir ne tikai uzņēmuma ienākumu pelnīšanas veids, bet arī drošības un sociālā funkcija. Ir būtiski saglabāt pasta nodaļas, lai sniegtu universālo pasta pakalpojumu (tā vienmēr ir bijusi nacionālā pasta operatora kā kritiskās infrastruktūras uzņēmuma misija) un finanšu pakalpojumus visā Latvijā. Tas ir svarīgi Rīgā un reģionos Latvijas sabiedrībai un informatīvās drošības nolūkos. Latvijas iedzīvotāji, jo īpaši seniori un mazaizsargātākā sabiedrības daļa paļaujas uz to, ka Pasta nodaļas netiks slēgtas.

 LSAB PRO rosina izstrādāt mūsdienīgu tiesisko regulējumu Pasta attīstībai un nākotnei. Par to rosinājām iniciatīvu manabalss.lv un šobrīd ir savākti vairāk nekā 4132 parakstu. [..]

Lai nodrošinātu taisnīgu un pakāpeniskāku modernizācijas procesu, LSAB PRO ir gatava iesaistīties sociālajā dialogā, lai izveidotu darbiniekiem un Latvijas sabiedrībai labāko stratēģiju un pilnveidotu tiesisko regulējumu attiecībā uz sociālo funkciju.

Vēršam Jūsu uzmanību uz to, ka pakalpojums “Pastnieks mājās” nevarēs aizstāt pasta nodaļu un veikt universālo pasta pakalpojumu (darba drošība, ceļi, svari, digitalizācija u.c. apsvērumu dēļ). Pasta likuma 1.panta 19.punkts paredz, ka universālā pasta pakalpojuma sniegšanas vieta ir pasta nodaļa.

Ar mērķi pārvarēt esošos izaicinājumus, LSAB PRO aicina Latvijas Republikas Ministru kabinetu piešķirt publisko finansējumu VAS “Latvijas Pasts” uzņēmuma ilgtspējas nodrošināšanaiJaunumi

Pieraksties lai saņentu jaunumus.