• lv
Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrība PRO
Par ekskursiju uz GrodņuPar ekskursiju uz Grodņu

Jelgavas pasta AO biedri 2017.gada 19.-20.augustā devās kopējā ekskursijā uz Grodņu, Baltkrieviju. Ceļojumā piedalījās 38 LSAB biedri un atsauksmes ir ļoti labas.
Tūres programma bija sekojoša:
1. diena
05:30 – izbraucām no Jelgavas.
13:30- sasniedzām Grodņu. 
Pirmais apskates objekts bija gleznainā upe Nemūna, kura tek cauri Krievijai, Lietuvai un Baltkrievijai un kuras krastos atrodas daudzas pilsētas. Viena no tām – Grodņa, kura izvietota pie pašas Polijas un Lietuvas robežas un pazīstama jau no seniem laikiem. Pilsēta vienmēr bijusi kā lielākais tirdzniecības, amatniecības, mākslas centrs. Šodien Grodņa ir apgabala administratīvais centrs, svarīga transporta ceļu krustošanās vieta ar interesantiem tūrisma objektiem. 
Grodņā ir saglabājušās dažādu konfesiju baznīcas. Pilsētu rotā 12. gadsimta Kaložas baznīca, Senā ebreju sinagoga, luterāņu baznīca, daudzi klosteri. Pilsētas lepnums – Svētā Franciska Ksaverija Katedrāle, viena no trijām Baltkrievijas baznīcām, kuru rotā tituls –mazā bazilika.
15:00 – Vecās, Jaunās pils un Sinagogas apmeklējums. Ekskursija mūs iepazīstināja ar divām varenām pilīm – Veco un Jauno, kā arī ar pēdējā Rečas Pospoļitas karaļa bijušo rezidenci, kur notika Rečas Pospoļitas saeimas. Vienā no pēdējām saeimām, 1793. gadā, parakstīja vienošanos par Rečas Pospoļitas sadalīšanu starp Krieviju un Prūsiju, 1795.gadā karalis un varenais Lietuvas kņazs Staņislavs Augusts parakstīja aktu par atteikšanos no troņa, tā saucamā "Mēmā Saeima".
18:00 – iebraucām viesnīcā. Vakarā – brīvais laiks pilsētā. Pavadījām piektdienas vakaru gan Grodņas vasaras kafejnīcās, gan staigājot pa promenādi. 
2. diena
09:00 – brokastis viesnīcā. 
10:30 – agrotūrisma kompleksa apmeklējums, kurš ir izvietots pāris kilometru attālumā no Grodņas. 
Tūrisma komplekss ir izveidots 19. gadsimta muižas stilā un šodien tā teritorija aizņem 16 hektārus. Tā teritorijā atrodas vairāk kā 30 objekti, kuri lieliski iekļaujas apkārtējā vidē un papildina viens otru. Šeit pietiek vietas kā dabas objektiem, tā arī izklaides un vēsturiskiem objektiem. Kompleksa centrālais elements ir restorāns, kas uzcelts saskaņā ar labākajām baltkrievu tautas tradīcijām. Kompleksa teritorijā atrodas piecas ūdenstilpes - pilnas ar zivīm. Apkārt – tilti, lapenes, puķu dobes, blakus ūdenstilpēm aploki, kur var redzēt savvaļas dzīvniekus un putnus – mežacūkas, briežus, nūtrijas, fazānus, pāvus, strausus. Apskatījām senās mednieku un zvejnieku mājiņas, dabas muzeju, kaltuvi un daudzus citus interesantus objektus.
13:00 – pusdienas agrotūrisma kompleksā, baudījām gardos baltkrievu nacionālos ēdienus.
14:30 – pārbrauciens uz Grodņu.
15:00 – Apmeklējām tirdzniecības centru. Tas bija īstais laiks, lai veiktu nesteidzīgus pirkumus, jo uz Latviju labumi arī ir jāatved! 
23:00 – Esam mājās - Jelgavā.
Tāda bija programma un ceļojums :)

Paldies LSAB par atbalstu!

Ar cieņu,

Viktors Ziņģis
Jelgavas Pasta AO
priekšsēdētājsJaunumi

Pieraksties lai saņentu jaunumus.