• lv
Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrība
Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības aicina piedalīties protesta akcijā (papildināts)


Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības aicinājums arodbiedrību biedriem,
Latvijas iedzīvotājiem

   Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība pauž satraukumu par veselības aprūpi Latvijā, atgādinot, ka pēdējo gadu laikā vairākas reizes esam vērsušies pie valdības gan ar prasībām, gan arī priekšlikumiem situācijas uzlabošanai. Mūs tik tiešām satrauc tas, ka gadu no gada Latvijas iedzīvotāju skaits samazinās, un tās nav tikai sekas darbaspēka migrācijai no valsts, diemžēl, liela daļa cilvēku vienkārši nomirst novājinātās un aizvien grūtāk pieejamās veselības aprūpes dēļ.
      Tagad mēs redzam un izjūtam, ka nepārdomātu pārkārtojumu dēļ samazinās ne tikai pieejamība ārstniecības iestādēm, bet arī ļoti strauji samazinās pašu ārstniecības personu skaits, tie aizbrauc no valsts, lai par savu ļoti atbildīgo un smago darbu saņemtu cilvēka cienīgu atalgojumu. Bet Latvijā veselības aprūpes kvalitāte samazinās, jo palikušie vairs vienkārši fiziski nespēj aizvietot aizbraukušos.
     LBAS iepazinās ar Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA), Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas „Sustento”, Latvijas Ārstniecības un aprūpes darbinieku arodsavienības un Latvijas Slimnīcu biedrības „Atklāto vēstuli par situāciju veselības aprūpē Latvijā” un paužot savu satraukumu par tajā minēto situācijas nopietnību, pilnībā atbalsta veselības aprūpes darbinieku aicinājumus glābt tautu no iznīcības, piešķirot no valsts budžeta veselības aprūpei jau 2012.gadā  4.0 %, bet 2014. gadā vismaz 4,5 % no iekšzemes kopprodukta.    
     Šobrīd mūsu valdošie atkal gatavo kārtējo pārsteigumu Latvijas iedzīvotājiem, plānojot paaugstināt tiesības aiziet nopelnītajā pensijā no 62 uz 65 gadiem, pie tam vecuma paaugstināšanu uzsākot no 2014. gada, jo tā gribot starptautiskie aizdevēji! Un nevienam nav ienācis prātā painteresēties, bet ko grib Latvijas tauta, ko grib tie cilvēki, uz kuru rēķina valdošie  veido savas kombinācijas, lobē viens otra intereses, daudz nedomājot ne par strādājošo cilvēku dzīves ilgumu, tiesībām uz sociālo apdrošināšanu, veselības aprūpi un cilvēka cienīgu darbu. Bet strādāt, radīt lielu pievienoto vērtību var tikai tie cilvēki, kas ar fiziski stipri un veseli.
     Mēs daudzkārt no vadošajām amatpersonām esam dzirdējuši, ka Latvijas nākotne ir cilvēkos! Jā, bet veselos un par savu rītdienu drošos,  un pārliecinātos cilvēkos, kas nav iespējams bez valsts nopietnas attieksmes pret stratēģiski svarīgajām nozarēm – izglītības, veselības aprūpes, iekšējās drošības un kultūras. Šobrīd trauksmes zvanus skandina veselības aprūpes darbinieki, un mums nav pamata tiem neticēt.
     Tāpēc LBAS aicina visus arodbiedrību biedrus, strādājošos cilvēkus atbalstīt  veselības aprūpes darbinieku aicinājumu sūtīt atklāto vēstuli  (http://www.lvsada.lv/?sub=107 ) kopā ar savu parakstu Saeimas priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai (pasta adrese: Rīgā, Jēkaba ielā 11, LV-1811) vai arī uz e-pasta adresi: saeima@saeima.lv, kā arī piedalīties LVSADA organizētajā protesta akcijā pie Saeimas nama Jēkaba ielā š.g. 8.decembrī  no 10.00 līdz 11.00.
     Būsim aktīvi, cienīsimies par savām tiesībām!

P.Krīgers,
LBAS priekšsēdētājs

Atklātā vēstule >>> ŠEITJaunumi

Pieraksties lai saņentu jaunumus.