• lv
Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrība PRO
LSAB Jelgavas pasta AO biedru ekskursija uz BaltkrievijuNo 04. - 06.05.2018 LSAB biedri devās braucienā pa maršrutu Minska-Dudutki-Nesviža.

Pirmajā dienā bija pārskata ekskursija pa Minskas pilsētu : pa vēsturisko centru , apmeklējot Augšējo pilsētu, Trīsvienību priekšpilsētu , Svētā gara katedrāli. Uzvaras un Stacijas laukumus padomiskā klasicisma stilā, neparasto Nacionālo bibliotēku, Asaru salu Svislačas upē, Augšpilsētu ar Brīvības laukuma rātsnamu un Sarkano baznīcu, Troicas šaurās ieliņas, arī Lī Hārvija Osvalda dzīvokli (atceroties prezidentu Kenediju).

Otrajā dienā pārbrauciens uz īstu Baltkrievijas zemniecības lepnumu Dudutkiem - Baltkrievijas materiālāskultūras muzeju,(attālums 40 km), kas iepazīstina ar seno tautas amatniecību. Etnogrāfiskā vidē gaidīja 'nopietna ekskursija ar nenopietniem piedzīvojumiem' - izjāde ar zirgu, vējdzirnavas, podnieka, salmu vijēja, sveču lējēja un citas darbnīcas, pat seno automobiļu muzejs. Varējām apskatīt vienīgās darbojošās vējdzirnavas Baltkrievijā un nobaudīt dzirnavnieka cienastu. Paviesojāmies podnieka darbnīcā, apmeklējām senatnīgu 19.gadsimta smēdi, kurā varējām izkalt sev veiksmes pakavu… Kā arī pabijāmt galdniecības daiļamatnieka darbnīcā un krāšņā maizes ceptuvē. Turklāt muzeja teritorijā ir arī stallis ar Orlova rikšotājiem, strausi, mežacūkas un citi zvēri.

Ekskursijas laikā mūs gaidīja 3 dažādas degustācijas: pie samogona aparāta (samogons, maize, sālīts gurķis, medus), maizes ceptuvē (svaigi cepta maize, 3 veidu sieri, sviests, tēja) un dzirnavās (zemnieku maize ar speķi). Uz vietas varēja iegādāties jaukus suvenīrus.

Vakarpusē aplūkojām pavisam citādu Minsku! Tika piedāvāta romantiska un noslēpumaina vakara ekskursija, kas ievērojami papildināja Minskas apskates ekskursiju. Stāvot Baltkrievijas Nacionālās bibliotēkas skatu laukumā, varēja vērot naksnīgās Minskas ugunis un klausīties pilsētas mītus un leģendas.

Trešajā dienā apskates objekti Staļina līnija - Otrā pasaules kara sākumā pārspētie padomju nocietinājumi ir pārvērsti aizraujošā lidmašīnu, bunkuru un tanku zonā (īpaši patiks neparastas un militāras tehnikas faniem) un Mira kā romantiska 16. gadsimta pasaku pils, Nesvižas maģiskās senās celtnes - Radzivilu dinastijas pilis, Unesco (Lietuvas valdnieku privātās zemes bija tagadējā Baltkrievijā). Pils greznajās zālēs var redzētt oriģinālos eksponātus, kas piederējuši Radzivilu dzimtai vai viņu laikabiedriem. Pili ieskauj brīnišķīgs 19. gs. veidots parks, kas savulaik bija lielākais ainavu parks Eiropā.

Visi bija laimīgi un apmierināti. Paldies LSAB par atbalstu šim braucienam!

 

Ar cieņu, 

 

Viktors Ziņģis

Jelgavas Pasta AO 

priekšsēdētājs

Vairāk bildes var apskatīt galerijā.

 Jaunumi

Pieraksties lai saņentu jaunumus.