• lv
Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrība PRO
LSAB PRO Ziņas Maijs-Jūnijs 2022


Dārgie LSAB PRO biedri,

 Aicinu iepazīties ar jaunākajām LSAB PRO ziņām, kurās atspoguļojam nelielu daļu no padarītā maijā un jūnijā. 

 LSAB-PRO-Zinas-2022-Mai-Jun-v2.pdf

    Vasarā izbaudām dabas burvību, uzkrājam spēkus un resursus ziemai, kā arī nostiprinām veselīgu pārliecību par sevi. Lepojos, ka LSAB PRO biedri sniedz lauvas tiesu inovatīva sociālā dialoga evolūcijā, kas balstīts uz cieņu pret darba devējiem un valsti (korporatīvais sociālais dialogs).

Mūsu arodbiedrība pulcē čaklākos, lojālākos un produktīvākos darbiniekus - darba vietas patriotus - dialogam ar darba devējiem.

Būšana arodbiedrībā ir mūsu pamatbrīvība un demokrātijas sastāvdaļa. Arodbiedrību brīvību aizsargā Latvijas Republikas Satversmes 108.pants paredzot, ka strādājošajiem ir tiesības uz koplīgumu, kā arī tiesības streikot. Valsts aizsargā arodbiedrību brīvību.

Arī ANO Starptautiskās Darba organizācijas konvencijas par asociāciju brīvību un tiesību aizsardzību, apvienojoties organizācijās, (C87) 2.un 5.pants aizsargā apvienošanās brīvību.

Un, protams, Latvijas Republikas Darba likuma 8.pants paredz tiesības apvienoties organizācijās darbiniekiem, kā arī darba devējiem ir tiesības brīvi apvienoties organizācijās un iestāties tajās, lai aizstāvētu savas sociālās, ekonomiskās un profesionālās tiesības un intereses un izmantotu šo organizāciju sniegtās iespējas.

Visbeidzot Arodbiedrību likuma 4.pants paredz tiesības dibināt arodbiedrību un iestāties arodbiedrībā.

Tāpēc jā - iestāties arodbiedrībā drīkst un ir pat ļoti vēlams , skatoties uz strauji mainīgo darba tirgu Latvijā, Eiropā un pasaulē. Ko nevar viens - var visi kopā.

Ja darba devējs noslēdz koplīgumu ar LSAB PRO, tad darbiniekiem ir papildus garantijas un kamēr koplīgums ir spēkā, LSAB PRO biedri nestreiko un ir atbildīgi par produktivitāti veicinošu vidi darbā.

Iestājoties LSAB PRO - spēcinām sevi un kolēģus!

Iedrošini draugus un kolēģus pievienoties LSAB PRO! 

Lai jauka vasara!

Ar cieņu,
Irēna Liepiņa
LSAB PRO prezidente
E-pasts: irena@lsab.lv

 Jaunumi

Pieraksties lai saņentu jaunumus.