• lv
Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrība PRO
LSAB Latvijas Pasts arodbiedrības biedri apmeklē Modes Muzeju2018. gada 22. novembrī LSAB Latvijas Pasts arodbiedrības biedri apmeklēja Modes Muzeju Rīgā. Šobrīd muzejā ir izstāde «1918. Brīvības šiks», kas tapusi Modes muzeja un Aleksandra Vasiļjeva fonda sadarbībā, piedaloties Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejam. Tā aptver laikposmu no 1912. līdz 1924. gadam. Tas ir lielu pārmaiņu laiks, kad pēc milzu impēriju sabrukuma veidojās nelielas neatkarīgas valstis un mainījās sieviešu loma sabiedrībā.

Ekspozīcijas tērpus un aksesuārus aplūkojām gides pavadībā, kura aizraujoši stāstīja un iesaistīja apmeklētājus sarunās.

Līdz 1914. gadam aristokrātija un turīgā vidusšķira bauda pārticību un greznību, turpinās «Skaistais laikmets», kurā sievietei lielākoties atvēlēta smalka rotājuma loma. Tika valkāti grezni tērpi, kurus mainīja līdz 7 reizēm dienā.

Vīriešiem aizejot karā, pilnībā mainās sieviešu loma sabiedrībā: trauslās, korsetēs tērptās dāmas pārtop žēlsirdīgajās māsās, autovadītājās, fabriku strādniecēs, ierēdnēs… Mainās arī mode: greznos, bagātīgi rotātos un no dārgiem audumiem šūtos tērpus nomaina daudz praktiskāks apģērbs, stingro korsešu vietā nāk brīvāks siluets, greznības vietā – taupība un funkcionalitāte. 

Izstādē apskatāmi tērpi, aksesuāri un mēbeles no ietekmīgiem šī perioda modes namiem un dizaineriem: Worth, Redfern, Callot Soeurs, Jean Patou, Erté. 

Paldies LSAB par radīto iespēju apmeklēt Modes Muzeju!

Ar cieņu,

Aija Vīgule

LSAB asistente - administratoreJaunumi

Pieraksties lai saņentu jaunumus.