• lv
Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrība PRO
Ekskursija uz RenduGatavojoties Latvijas valsts simtgadei, 14 VAS ES arodorganizācijas biedri devās izzinošā ekskursijā uz Kurzemi, lai pilnveidotu zināšanas un uzturētu patriotisko garu. Rendā izveidots viens no lielākajiem Latvijas nacionālās pretošanās kustības muzejiem Latvijā.

Latvijas nacionālās pretošanās kustībai pret okupācijas varām laika posmā no 1940. līdz 1990. gadam ir nozīmīga loma Latvijas valsts vēsturē. Kurzemes nacionālo partizānu muzejā Rendas pagasta „Viesturos” apkopoti materiāli par spilgtākajām pretošanās kustības epizodēm Kurzemes pusē un Latvijā. Muzejā ir simtiem priekšmetu – fotogrāfijas, dokumenti, naži, mīnas, patronas, ieroči, lāpstas un citi – kas liecina par nacionālās pretošanās kustību. Muzeja ekspozīcija vēsta par pretošanos abām okupāciju varām, taču centrālā uzmanība veltīta nacionālo partizānu karam, kas risinājās no 1944. līdz 1956. gadam.

Pēc ekskursijas  dalībnieki bija nacionāli pacilāti un gandarīti par iegūtām zināšanām un kopīgi pavadīto laiku. Latvijas galvenā vērtība ir tās cilvēki, kuri ziedojuši savu dzīvi un dzīvību neatkarīgas valsts tapšanā un pastāvēšanā, ar ikdienas darbiem veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai.

Latviju veido mūsu domas un darbi, mūsu ikdienas ieguldījums Latvijas labklājībā.

 

Papildus fotoattēli no ekskursijas.

 

"Mēs būsim lieli tik, cik mūsu griba!" – Rainis

 

Ar cieņu, 

Guntars Sviķis 

VAS ES AO priekšsēdētājsJaunumi

Pieraksties lai saņentu jaunumus.