• lv
Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrība
Eiropai ir nepieciešama ilgtspējīga izaugsmes stratēģija. TŪLĪT!


 

Pieņemtajā rezolūcijā UNI Europa konferences dalībnieki  prasa atgriezties pie Eiropas sociālā modeļa, kas nodrošina sociālās drošības tīklu, bezmaksas izglītību, pienācīgu mājokli, iztikas minimumu un pensijas, aktīvu darba tirgus politiku un kvalitatīvas darbavietas.
Rezolūcijā arī teikts, ka katram darba ņēmējam ir tiesības brīvi iestāties arodbiedrībā, kā arī  tiesības uz pilnīgu koplīgumu pārklājumu.


Spraigās debatēs pirms rezolūcijas balsojuma arodbiedrību vadītāji no visas Eiropas nosodīja pašreizējo politiku Eiropā, kas nav spējusi izbeigt ekonomisko krīzi.

"Kazino ir atkal pilns un spekulācija ir pilnos ziedos" teica Frank Bsirske, UNI Europa prezidents un Vācijas arodbiedrības ver.di priekšsēdētājs.
"Pasākumi, ko veikušas valstu valdības, lai saglabātu bankas, ir radījuši parādu krīzi. Šos banku zaudējumus tagad apmaksā darba ņēmēji. Privātie parādi ir kļuvuši par valsts parādu. Tas, kas mums ir tagad, ir finanšu tirgu triumfs pār reālo ekonomiku - tas ir īsts skandāls. "

Arodbiedrības arī pauda savu atbalstu eiro. Atteikšanās no vienotas valūtas varētu ieraut Eiropu un visu globālo ekonomiku vēl vienā krīzē. Dalībvalstis pārāk ilgi ir devušas priekšroku konkurencei, aizmirstot par solidaritāti. Ja tiks pieļauts Grieķijas defolts, Eiropa riskē ar jaunu lejupslīdi.

Stavros Koukos, Grieķijas Banku darbinieku arodbiedrības OTOE prezidents teica: "Grieķi tiek izmantoti kā laboratoriju jūras cūciņas antidemokrātiskā eksperimentā. Rīt tā var notikt visā pārējā Eiropā. Zāles, kas tiek izmēģinātas Grieķijā, nedarbojas. Mums ir vajadzīga cita veida politika. "

Eiro plus pakts un Eiropas Centrālās bankas pašreizējā pozīcija ir tiešs uzbrukums arodbiedrību un darba koplīgumu brīvībai, bet to dēvē tikai par taupības pasākumiem. Arodbiedrības apņemas pretoties un  aizsargāt koplīgumu tiesības.

"Mums ir jāmobilizējas pret šo neoliberālo pieeju. Eiropas Savienība šantažē valstis un šantažē cilvēkus," saka UNI Europa reģionālais sekretārs Oliver Roethig. "Bet mobilizēties nozīmē to darīt ne tikai Briselē, bet visur, līdz pat konkrētam darba kolektīvam."
 Jaunumi

Pieraksties lai saņentu jaunumus.