• lv
Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrība PRO
EP priekšsēdētāja apsveikums Latvijai


Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Ježijs Buzeks (EPP, Polija) apsveic Latviju neatkarības -  de facto atjaunošanas 20.gadadienā, kas aprit 21.augustā, norādot, ka Latvijas tautas neatlaidība un apņēmība var kalpot par paraugu citām Eiropas tautām.
 
J.Buzeks savā apsveikumā uzsver:" Es vēlos no sirds apsveikt Latvijas tautu, kuras neatlaidība un apņēmība var kalpot par paraugu citām Eiropas tautām." Viņš norāda, ka kopš izstāšanās no Padomju Savienības Latvija ir ļoti daudz sasniegusi - ne tikai pretojās okupācijai, izcīnīja neatkarību  un sekmīgi iespējās Eiro-Atlantiskajā kopienā, bet arī spēja pārvarēt ļoti dziļu ekonomisko lejupslīdi, kādu varētu piedzīvot dalībvalsts. Latvijas tautas apņēmība un mērķtiecība, ar kādu tikai īstenotas smagi, taču nepieciešami pasākumi ekonomiskas krīzes pārvarēšanai var kalpot par piemēru citām valstīm.
 
"ES zinu, ka arī pašreiz situācija nebūt nav viegla Latvijā, taču esmu pilnīgi pārliecināts, ka ekonomiskā izaugsme, kas ir vērojama pēdējā gada laikā, turpināsies un ļaus valstij nostiprināties un veicinās labklājību. Latvijas iedzīvotāji var būt pārliecināti, ka var paļauties uz Baltijas kaimiņu un visas ES solidaritāti. Kopa mēs no krīzes iziesim vēl stiprāki kā iepriekš," saka J.Buzeks.
 
J.Buzeks atzīmē, ka Latvija īsā laika posmā ir sasniegusi ļoti daudz -  ir pilntiesīga un  brīva dalībniece pasaulē un Eiropas Savienībā, kurā ir veidota, balstoties uz vērtībām, par kurām Latvijas iedzīvotāji cīnījās.
 Jaunumi

Pieraksties lai saņentu jaunumus.