• lv
Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrība PRO
Arodbiedrība aicina neaizmirt priekšlaicīgās pensionēšanās jautājumu


Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS)  nosūtījusi vēstuli Valsts Prezidentam A. Bērziņam, kurā aicina viņu virzīt izskatīšanai ārkārtas Saeimas sēdē jautājumu par priekšlaicīgas pensionēšanās iespēju.

Vēstulē Prezidentam teikts: "LBAS ir ļoti gandarīta par 10. Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas darbu un pateicas gan Komisijas priekšsēdētājai A. Barčas kundzei, gan arī frakciju deputātiem par tām normām, kuras tika iekļautas likuma „Par valsts pensijām” grozījumos. Mūsu interešu lokā ir tās normas, kuras paredz personām tiesības pensionēties priekšlaicīgi, kā arī uz pensijām ar atvieglotiem nosacījumiem par darbu kaitīgos un smagos, un sevišķi kaitīgos un smagos darba apstākļos arī pēc 2012. gada 1. janvāra. Šajos smagajos sociāli ekonomiskajos apstākļos minēto tiesību liegums izraisīja lielu strādājošo cilvēku sašutumu un pamudināja tos piedalīties 10. Saeimai veltītā vēstuļu akcijā, kuras rezultātā Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņas kundze saņēma vairāk nekā 26 tūkstošus vēstuļu ar prasību augstāk minētās normas saglabāt.
Augsti godātais Prezidenta kungs, LBAS vēršas pie Jums ar lūgumu rast iespēju nodrošināt minētā likumprojekta virzību izskatīšanai Saeimas ārkārtas sesijas plenārsēdē."
 Jaunumi

Pieraksties lai saņentu jaunumus.