• lv
Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrība
Pasākumi

LSAB Latvijas pasta arodorganizācijas ekskursija uz Raunu

2019. gada 17. augustā LSAB Latvijas pasta arodorganizācija rīkoja ekskursiju uz Vidzemes skaistajām vietām, lai iepazītos ar interesantiem cilvēkiem un viņu paveikto, uzzinātu dažādus stāstus par tuvāku un tālāku vēsturi.

Pirmā apstāšanās pietura – Rauna, kur atvērta SIA Latvijas Ķiploks. Te uzzinājām plašu informāciju par ķiplokiem un to pielietojuma veidiem. Saimniece cienāja ar ķiploku-ingvera tēju un citiem gardumiem. Rauna lepojas ne tikai ar uzņēmīgiem cilvēkiem. Te atrodas unikāls pēcledus laikmeta dabas objekts - iezis- avotu veidots saldūdens kaļķiežu atsegums – Raunas Staburags.

Cēsis ir ne tikai viena no senākajām, bet arī latviskākajām pilsētām. Te augstu tiek vērtēts kultūrvēsturiskais mantojums. Dodamies ekskursijā pa pilsētu ar vietējo gidu. Pavisam netālu no Cēsīm staigājām pa dabas taku, apskatījām Sarkanās klintis un Rūcamavotu.

Tālāk devāmies uz Raiskumu. Te tika uzņemta filma „Limuzīns Jāņu nakts krāsā”. Apmeklējām Raiskuma labumu darītavu, kur mums pastāstīja par alus darīšanu, maizes cepšanu un gaļas žāvēšanu šīs puses tradīcijās. Pēc ražošanas telpu apskates, varējām degustēt vietējos ražojumus.

Ar cieņu,

Ilze Taldikina

LSAB LP AO līdzpriekšsēdētājaJaunumi

Pieraksties lai saņentu jaunumus.