• lv
Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrība PRO
Pasākumi


LSAB senioru ekskursija uz Gaiziņkalnu

2020. gada 08. augustā mēs, LSAB seniori, pievienojāmies ekskursijai tepat pa mūsu skaisto Latviju. Šoreiz uz Gaiziņkalnu un ap to.

Kā pirmo apmeklējām z/s "Līvi", kur nodarbojas ar kazkopību. Tās ganāmpulks jau sasniedzis 300 kazu. Saimniecība atrodas Latvijas visaugstākā  kalna pakājē jau no 1996. gada. Vistīrākā lauku gaisa un putnu dziesmu ieskautas, saimniecības skaistules dod ekoloģiski tīru pienu, ļaujot ražot dažāda veida gardus kazas piena sierus.

Saimnieki visu laipni izrādīja, pastāstīja un deva iespēju degustēt un iegādāties saražoto produkciju.

Bolēnu kalna nogāzē ir dziļa grava, no kuras iztek spēcīgs avots - Bolēnu avots. Tas vēl mūsdienās ir viens no populārākajiem dziednieciskajiem avotiem Latvijā. Avotu mēdz saukt arī par Acu avotu, Dzīvības avotu, Veselības avotu un Laimas avotu. Devāmies nelielā pastaigā uz šo avotu un piepildījām līdzpaņemtās pudeles.

Tālāk devāmis uz Gaiziņkalnu un  izstaigājām vietējās gides pavadībā  Gaizņkalna dabas taku (~ 2 km), kas vienā virzienā ved pār visu kalna virsotni, bet atpakaļceļā virzās pa ainavisko kalna pakājes ceļu. No kalna virsotnes paverās tālas un gleznainas panorāmas ainavas. 

Tālāk apmeklējām Vidzemes augstienes nelielu muižu - Zelgauskas muižu. Tās pirmsākumi datējami ap 1780. gadu un savus ziedu laikus piedzīvojusi laikā, kad šeit saimniekojuši baltvācu muižnieki. Šobrīd muiža ir privātīpašums.

Muiža tiek izmantota gan kā saimnieku dzīves vieta, gan pielāgota viesu uzņemšanas vajadzībām. Šeit mūs sagaidīja lauku dabiskā vide, senatnes šarms, saimnieku viesmīlība un aizraujoši stāsti par vēsturi un muižas atdzimšanu.  

Bija mums arī neliela pastaiga pa sakoptās Madonas centru. Pa ceļam iegriezāmies arī Kokneses pilsdrupās, kā arī pilsētas parkā apskatījām Pērses ūdenskrituma atveidojumu, kas stiepjas vairāk nekā piecu metru garumā un 1,5 metru augstumā virs ūdens līmeņa. 

Patīkami noguruši pēc pastaigām un ļoti priecīgi par iespēju būt dabā un kopā, mēs atgriezāmies mājās.

 Cieņā,

 Aija Daukste

LSAB Senioru kustības priekšsēdētāja

 Jaunumi

Pieraksties lai saņentu jaunumus.