• lv
Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrība PRO
Pasākumi


LSAB biedru ceļojums uz Tallinu un Rakveri

 2020. gada 29. augusta rītā LSAB biedri no VAS ”Latvijas Pasts” Rucavas, Saldus, Dobeles un Tukuma pasta nodaļām devās uz galvaspilsētu, kur pievienojās LSAB biedri no Rīgas, Salaspils, Cēsīm un Madonas. Kopā devāmies 2 dienu ceļojumā Liepāja - Rīga -Tallina - Rakvere.

Pirmais apskates objekts Igaunijā bija Keilas ūdenskritums, kurš ir 6 metrus augsts un 60 - 70 m plats. Pie skaistā ūdenskrituma izveidojām foto pauzīti. Pa ceļam vēl aplūkojām 30 m augsto Turisalu klinti.Tad ceļš aizveda līdz Tallinai, kur kopā ar gidu izstaigājām Tallinas viduslaiku vecpilsētu.

Augšpilsēta – Domkalna pils, skatu laukumi, Doma baznīca, Aleksandra Ņevska katedrāle. Lejpilsēta – Rātsnams un Rātsnama laukums, pilsētas nocietinājumi un baznīcas. Ar kājām devāmies līdz viesnīcai Kalev Spa Hotel - kura atrodas vecpilsētā. Brīvajā laikā varējām atpūsties ūdens centrā, kā arī pastaigāties pa naksnīgo vecpilsētu un nogaršot igauņu nacionālos ēdienus.

Otrā rītā pēc brokastīm devāmies uz Kadriorgas pili, kas tika būvēta 1718. gadā Krievijas cara Pētera I laikā. Pils nosaukumu guvusi par godu viņai sievai Katrīnai I (Catharinenthal). Fantastisks rīts un brīnišķīgs ziedu parks. Tālāk ceļš veda uz viduslaiku Kiiu nocietinājumu torni, kur bija paredzēta olu liķieru degustācija.

Pa ceļam uz Vezenbergas jeb Rakveres pili aplūkojām otru lielāko ūdenskritumu Igaunijā - Jegalas ūdenskritumu. Klausoties gida stāstos par Igaunijas vēsturi, nonācām līdz Vezenbergas pils vārtiem. Vietējā gide pirms ekskursijas ieteica nogaršot vietējo vīnogu vīnu, lai pietiktu izturības garajai pastaigai, un sākām ekskursiju pa pili un tās apkārtni. Pilī ir izveidots vēsturisks, tematisks parks, saskaņā ar XVI gadsimta tradīcijām. Gide aizraujoši pastāstīja par viduslaikiem, karavīru un bruņinieku dzīvi. Vietējā kapelā bija iespēja noskaitīt lūgšanu.

Atvadījāmies no gides un teicām paldies par ekskursiju.

Mājup ceļš līdz Rīgai un tālāk Kurzemes pusi.

Liepāju sasniedzām pusnaktī. Nobraucām 1300 km

 

Paldies par šo fantastisko braucienu LSAB!

 

Ar cieņu,

Elga 

LSAB kultūras pasākumu organizatoreJaunumi

Pieraksties lai saņentu jaunumus.