• lv
Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrība PRO
Pasākumi


LSAB biedru ceļojums uz Kurzemi līdz Kolkasragam

2020.gada 26. septembrī LSAB biedri devās ceļojumā uz Kurzemi. Klausoties gida stāstos un vērojot rudenīgo Kurzemes Šveici pa autobusa logiem, nemanot nonācām Sabilē. Pie Sabiles Sidra Nama mūs sagaidīja gide. Sabiles Sidra Nams ir vieta, kurā mājīgā un sirsnīgā gaisotnē var nobaudīt Sabiles Sidru un Latvijas ogu un augļu vīnus. Devāmies arī uz sidra ražotni, lai iepazītos ar tās vēsturi, sidra ražošanu un tradīcijām. Pēc apskates devāmies uz degustāciju. Visiem garšoja pīlādžu – upeņu sidrs, ko raksturo bagātīgs aromāts un burvīga pēcgarša. Devāmies pastaigā līdz vīnkalnam un nogaršojām vietējās vīnogas.

Tālāk devāmies uz Plostkrogu, kas atrodas kultūrvēsturiskajā Abavas senlejā un ieturējām pusdienas. Pēc pusdienām ceļš veda uz Pūres Šokolādes muzeju. Vietējās gides pavadībā apskatījām muzeju. Gide ļoti interesanti pastāstīja par  šokolādes  iegūšanu, apstrādāšanu un lietošanu, kā arī iepazīstināja ar šokolādes vēsturi. Ar improvizētu kuģa stūres ratu mūsu gids iegrieza nākošā ceļojuma valsti – Beļģiju. Noslēgumā veidojām katrs savu konfekti.

No Pūres ceļš veda uz Jūrmalu, kur iekārtojamies Jūrmala Spa viesnīcā.

Otrā rītā pēc brokastīm gājām pastaigā pa Jūrmalas pilsētu. Pēc pastaigas atvadījāmies no Jūrmalas, lai dotos uz Enguri, kur varējam nogaršot kūpinātas zivis.

Tālāk uz Šlīteres bāku, kas atrodas Zilo kalnu kraujas malā. Uzkāpjot bākas piektajā stāvā, nonākam 100 metru augstumā virs jūras līmeņa.

No Šlīteres bākas devāmies uz Kolkasragu, kas ir Kurzemes pussalas tālākais ziemeļu punkts Dundagas novada Kolkas pagastā. Kolkasrags ir izteiktākais zemesrags Latvijas piekrastē. Sēkļa galā uz mākslīgas salas atrodas Kolkas bāka - tā ir vienīgā bāka Latvijā, kas būvēta uz mākslīgi veidotas salas, kas atrodas jūrā 5,14 km attālumā no vecās bākas drupām. 

Divas saulainas dienas Kurzemē – brīnišķīga atpūta un iespēja uzkrāt spēkus darba nedēļai LSAB biedriem!

Nobraucām 500 km

Paldies LSAB par atbalstu braucienam.

Ar cieņu,

Elga

LSAB Kultūras un aktīvās atpūtas pasākumu organizatoreJaunumi

Pieraksties lai saņentu jaunumus.