• lv
Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrība PRO
Pasākumi


LSAB biedri apmeklē LNO baleta izrādi “Pie zilās Donavas”

2019. gada 2. novembra vakarā LSAB biedri no Latvijas Pasta arodorganizācijas apmeklēja LNO baleta izrādi “Pie zilās Donavas”. Fantastisks orķestra pavadījums! Izsmalcināta baleta trupa, kas spēj aizraut skatītājus! Izrāde, ko var  skatīties atkal un atkal !

Brīnišķīgi pavadīts sestdienas vakars!!!!

Par baletu:

Valšu karaļa Johana Štrausa brīnišķīgā mūzika iedvesmojusi romantisku baletu par izvēli starp mīlestību un skatuvi, sapņiem un realitāti. Pirmo reizi Rīgā balets "Pie zilās Donavas" tika uzvests 1957. gadā. 60 gadu laikā tas vairākkārt atjaunots un kļuvis par daļu no Latvijas baleta zelta fonda.

Baleta “Pie zilās Donavas” sižets:

Mazā pilsētiņā Donavas krastā dzīvo jauka meitene Annele un viņas draugs, komponists Francis. Anneles dzimšanas dienas rītā Francis ar draugiem ierodas meiteni apsveikt.

Pilsētiņai cauri brauc slavena māksliniece – Vīnes teātra dejotāja Franciska. Tieši pie Anneles mājas karietei salūzt ritenis, un Franciska nokļūst starp jautriem, līksmojošiem jauniešiem. Uzzinājuši, ka Franciska ir slavena dejotāja, jaunieši lūdz, lai viņa uzstājas pilsētas teātrī. Franciska piekrīt.

Būdama ļoti skaista sieviete, Franciska samulsina Franci, kurš aizraujas ar negaidīto viešņu. Franciskai jāturpina ceļš uz Vīni un viņa lūdz Franci viņu Vīnē apciemot. Annele ierauga Francisku un Franci kopā un ļoti pārdzīvo Franča aizraušanos.

Ieradies Franciskas greznajā namā Vīnē, Francis nokļūst ballē, kuru par godu augstākajai sabiedrībai rīko grāfs, Franciskas pielūdzējs. Franciska ļoti priecājas, redzot jauno komponistu, kurā viņa, viesodamās mazajā provinces pilsētiņā, iemīlējusies, un kurš joprojām nav viņai vienaldzīgs. Franciskai jāizvēlas: vienkārša un klusa dzīve mīlestībā ar Franci vai līdzšinējā karjera, slava un bagātība grāfa paspārnē. Izvēle ir smaga, tomēr Franciska nolemj palikt Vīnē un nodoties skatuvei.

Francis atgriežas dzimtajā pilsētā. Donavas krastā, vētras un bangojošu viļņu iedvesmots, viņš sacer jaunu valsi. Francis atkal satiek Anneli, savu īsto mīļoto un kopā ar viņu sāk jaunu dzīvi.

https://www.youtube.com/watch?v=1MErBf_O4WE&list=RD1MErBf_O4WE&start_radio=1&t=8&fbclid=IwAR0MeTQH24P9B5Zoa3JDtTIVl3Nc34jvB-ToMrSDUnxbO7ePumWBiYXuIJo

Pateicamies LSAB par šo pasākumu!

Domās dalījās LSAB biedres Elga un Alla

 Jaunumi

Pieraksties lai saņentu jaunumus.