• lv
Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrība PRO
Pasākumi


LSAB biedri Latvijas Nacionālajā operā apmeklē ekskursiju un baletu

2019. gada 2. jūnijā LSAB biedri no VAS Latvijas Pasts Liepājas, Ventspils un Rīgas nodaļām apmeklēja Latvijas Nacionālo Operu (LNO) . Vispirms gidu pavadībā bija iespēja aplūkot LNO ēku un tās unikālo krāšņo interjeru. Sēžot zālē klausījāmies gidu stāstos par Operas vēsturi un tās ikdienu. Pēc tam devāmies pastaigā par Operas namu skatuvi un ielūkojāmies arī baleta mēģinājumā.

Apskates noslēgumā Sarkanajā zālē noklausījāmies popūrijus “Open the door” autora atskaņojumā. Ekskursija notika lieliskā gaisotnē !

Vakarā pēc ekskursijas apmeklējām arī Latvijas Nacionālās Operas baleta izrādi “Antonija#Silmači”. Balets radīts, iedvesmojoties no Rūdolfa Blaumaņa lugas Skroderdienas Silmačos motīviem, un Latvijas valsts simtgades gaidās līdzās Jura Karlsona agrāko gadu baletiem Sidraba šķidrauts un Karlsons lido... spilgti papildina latviešu oriģinālbaletu klāstu. Uzvedums ieguvis Latvijas Dejas balvu kategorijā Klasikās dejas iestudējums. Balets ir radīts no Rūdolfa Blaumaņa lugas Skoderdienas Silmačos motīviem. Antonijas lomā - Elza Leimane. Tos mirkļus nevar uzrakstīt, ko sajūt redzot Elzas Leimanes baleta sniegumu. Vienā vārda izcili! Baleta uzvedums bija izcils ar savu emocionālo noskaņu !

Paldies LSAB par šo iespēju!

Ar cieņu,

Elga Morozova

LSAB pasākumu organizatore, Liepājas AO priekšsēdētāja

 Jaunumi

Pieraksties lai saņentu jaunumus.