• lv
Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrība

Pilnvaroto konference: Vienoti un stipri arodbiedrībā!


Piektdien, 28.oktobrī Arodbiedrību namā noritēja Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrības pilnvaroto konference „Vienoti un stipri arodbiedrībā”, īpašu uzmanību veltot algu aktualitātēm uzņēmumos un arodbiedrības monolītas struktūras nostiprināšanai. LSAB konferencē piedalījās aptuveni 65 dalībnieki gan no Rīgas un tās apkārtnes, gan Liepājas, Tukuma, Kuldīgas, Daugavpils, Rēzeknes, Gulbenes, Saldus, Talsiem, Smiltenes, Valmieras, Cēsīm, Ventspils, Limbažiem, Ogres un citām pilsētām. 
LSAB konferenci atklāja prezidente Irēna Liepiņa, pateicoties dalībniekiem par aktīvu dalību un apstiprinot konferences darba kārtību. Konferenci saturiski bagātināja Vides un Reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietnieka IKT jautājumos Edmunda Beļska prezentācija par IKT aktualitātēm (e-pārvaldes prioritātes, e-paraksts, TAPIS u.c.). Tālāk I. Liepiņa ieskicēja galvenos izaicinājumus uzņēmuma un nozares līmeņa sociālajā dialogā, algu pārrunās un normatīvajos aktos (jaunais Start-up likumprojekts, valsts budžeta likumprojekts, nodokļi, darbinieku tiesības) un dalījās pieredzē par UNI Global Union Pasaules Pasta konferenci “Pretim nākotnei” [Delivering the future] Dublinā 2016.gada 13.-14.oktobrī. Galvenās atziņas no UNI Pasaules pasta konferences bija par arodbiedrību lomu pasta uzņēmumu ilgtspējas un sociālas nozīmes nodrošināšanā. LBAS priekšsēdētājs Pēteris Krīgers informēja dalībniekus par LBAS aktualitātēm un pasniedza atzinības rakstu LSAB pasta sektora vadītājai Regīnai Šmitmanei par solidaritātes veicināšanu.
LSAB viceprezidents Mārtiņš Pužuls informēja LSAB arodaktīvu par darba aizsardzības aktualitātēm un integrācijas noslēgšanas procesuālajiem aspektiem, kurus vienbalsīgi atbalstīja konferences dalībnieki. 
Noslēgumā tika izrunāti atsevišķās sesijās pasta un telekomunikāciju jautājumi.

 Jaunumi

Pieraksties lai saņentu jaunumus.