• lv
Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrība

2016.gada 8.aprīlī notika LSAB pilnvaroto konference


Gandrīz visu LSAB arodorganizāciju pārstāvji pulcējās 2016.gada 8.aprīlī Arodbiedrību namā Bruņinieku ielā 29/31 pilnvaroto konferencē pēc LSAB 6. kongresa ar  mērķi apstiprināt  LSAB darba plānu, nolikumus (pat atbalstu slimības, bezdarba vai darba traumas gadījumā), un pasākumus. LSAB konferenci atklāj LSAB prezidente Irēna Liepiņa, ilustrējot, ka šobrīd LSAB ir stabila arodbiedrība un LSAB ir ceļā uz attīstības un inovācijas arodbiedrību ar dzirdamu darbinieku balsu nozarē.
Konferences dalībniekus uzrunāja  LBAS priekšsēdētājs Pēteris Krīgers, Satiksmes ministrs Uldis Augulis, un slēgtajās sesijās aktīvā dialogā iesaistījās VAS „Latvijas pasts” valdes priekšsēdētājs Arnis Salnājs un SIA Lattelecom padomes priekšsēdētājs Gatis Kokins.
Irēna Liepiņa informēja LSAB konferences delegātiem par izdarīto sektoros: telekomunikāciju jomā: tikšanās ar darba devējiem un  Ekonomikas ministra A.Ašerādena un Privatizācijas aģentūras vadītāju par uzņēmumu Lattelecom un  LMT nākotnes vīziju, bet pasta sektora delegātiem bija saistoša informācija no Satiksmes ministra Ulda Auguļa par pasta attīstības perspektīvām. LSAB konferencē kā viesis piedalījās arī LMT arodbiedrības AK priekšsēdētājas vietniece, kura uzmanīgi klausījās un atzinīgi novērtēja LSAB konferences kvalitāti. Runas noslēgumā LSAB prezidente Irēna Liepiņa dalījās ar UNI –Europa 4.konferences atziņām un pieņemtajām rezolūcijām par ekonomiku visiem, par to kā arodbiedrību izaugsme ir nepieciešama eiropeiskai Eiropai.
LBAS līderis Pēteris Krīgers norādīja uz galvenajiem darbiem, kas jāveic Latvijas arodbiedrību kustībai šī gada laikā ar skatu uz gada beigām ieplānoto VIII Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības kongresu. Pēteris Krīgers uzrunā norādīja uz LSAB nozīmīgo lomu arodbiedrību kustībā Latvijā. Aicināja papildināt biedru rindas un stiprināt arodbiedrību solidaritāti.
Satiksmes ministrs Uldis Augulis  norādīja uz savu gatavību uzklausīt un risināt visus jautājumus, kas saistīti ar sakaru nozares uzņēmumiem un minēja, ka „atbalsta arodbiedrību lomas pieaugumu”. Apliecināja gatavību turpināt sadarbības politiku darbiniekus interesējošu  jautājumu risināšanā un apstiprināja LSAB iespējas būt nominācijas komisijā, ja nepieciešams.
Tikšanās ar VAS „Latvijas Pasts” vadītāju  Arni Salnāju bija jau praktiskāka un orientēta uz risināmiem jautājumiem. Kopā ar arodaktīvistiem tika risināti gan darba samaksas paaugstināšanas jautājumi, gan preses piegādes jautājumi, gan darba aizsardzīkbas jautājumi. Nākošajā pirmdienā pēc konferences 11.aprīlī Arnis Salnājs personīgi piedalījās kopā ar LSAB vadību un LPAB priekšsēdētāju  jauno telpu apskatē Rīgas 63, pastā nodaļā ar mērķi veidot drošāku, ērtāku un ergonomiskāku darba vidi darbiniekiem. Paldies!
Tikšanās ar SIA Lattelecom padomes priekšsēdētāju Gati Kokinu lietišķā veidā noskatoties sagatavoto prezentāciju uzņēmuma attīstības perspektīvām un uzdodot daudz jautājumus par atalgojumu. Šajos jautājumos dialogs turpinās ar mērķi panākt darbiniekiem vēl labākus noteikumus.
Konferences aicinājumā, LSAB prezidente atzina, ka darbojamies izaicinājumu laikā, bet nav iemesla būt pesimistiskiem. Mēs esam LBAS un UNI-Eiropa dalīborganizācija un redzam nozares, kurās ir bijuši līdzīgi procesi, rodot nepieciešamos risinājumus darbiniekiem.
LSAB pilnvaroto konferences dalībnieki atbalstīja LBAS vadītāja Pētera Krīgera  1.maija aicinājumu un 15.aprīlī nosūtīs atbalsta vēstuli.
LSAB delegāti uzzināja par LSAB valdes sēdēm (tuvākā plānota 19.aprīlī par darba aizsardzību), biedru apmācības pasākumiem un Jauniešu forumu „Jaunieši – Arodbiedrības plaukstošai zieds” š.g. 28.maijā, kā arī par ikgadējāmLSAB sporta spēlēm 2016.gada 12.-14.augustā Lejastiezumos. Uz tikšanos! Sirsnīgs  paldies visiem konferences delegātiem, viesiem un organizatoriem!
Solidaritātē,

veiksmes,

Irēna Liepiņa un Mārtiņš PužulsJaunumi

Pieraksties lai saņentu jaunumus.