• lv
Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrība
UNI-Latvia alianse


   

Labdien, biedri!

Izveidota UNI-Latvia alianse:

Šodien, 2016.gada 19.augustā Vecrīgas Arodbiedrību namā, Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrības telpās norisinājās UNI-Latvia alianses pirmā tikšanās, kurā stiprinājām 2016.gada 6.jūnijā izveidoto četru arodbiedrību – Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrības, Latvijas Tirdzniecības darbinieku arodbiedrības, arodbiedrības „LAKRS” un Latvijas Kultūras darbinieku arodbiedrību federācijas - aliansi. Mēs un trīs minētās arodbiedrības esam globālās arodbiedrības UNI Global Union dalīborganizācijas. UNI-Latvia alianse apvieno vairāk kā 10000 biedru sakaru un digitālo pakalpojumu, publisko pakalpojumu un transporta, tirdzniecības un kultūras nozarēs. Galvenie vienošanās punkti:
1. UNI -Latvia alisanses mērķis ir globālās arodbiedrības UNI-Global un UNI-Europa mērķu izpilde attiecīgajās nozarēs Latvijā; transnacionālo korporāciju atbildības veicināšana, arodbiedrību izaugsme, inovatīva, proaktīva un eiropeiska darbība biedru tiesību un interešu aizstāvībā. 
2. UNI- Latvia alianse iestājas par jaunām un efektīvām metodēm biedru interešu aizstāvībā, pieredzes apmaiņu, sadarbību un koordinētu jaunu biedru iesaisti. 
3. UNI -Latvia alianse iestājas par alianses arodbiedrību rīcībspējas un ietekmes palielināšanu, koplīgumu un ģenerālvienošanās noslēgšanas veicināšanu Latvijā, kā arī koplīgumspējas noteikšanu tikai arodbiedrībām kā kvalificētiem darbinieku pārstāvjiem.
4. UNI -Latvia alianse iestājas par to, lai vismaz viens pārstāvis no UNI- Latvia alianses būtu Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības valdes loceklis.

Apsveicu mūs ar šo priecīgo notikumu! Mēs jau esam 10 000 domu biedru par stiprām, inovatīvām un proaktīvām arodbiedrībām un augstāku dzīves līmeni strādājošiem Latvijā.

 Jaunumi

Pieraksties lai saņentu jaunumus.