• lv
Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrība
Nīderlandes apkopēju uzvara!


Lūk, tā!   105 dienu streiks vainagojies ar Nīderlandes apkopes sfērā strādājošo uzvaru.

Apkopēji saņems atalgojuma palielinājumu par 4,85%, labāku apmācību, regulārus darba apjomu mērījumus, lielāku drošību pagaidu strādniekiem. Sperts arī svarīgs solis slimību apdrošināšanas jomā.
Streikotāji balsojot ir pieņēmuši šo piedāvājumu un šodien atgriežas darbā.
 

No š.g. 1.maija apkopēji saņems 2% atalgojuma pieaugumu. Decembrī, vēl 1,6% pie gada prēmijas. Nākamā gada 1. janvārī viņi saņems vēl 2%. Paredzētas garantijas līgumu izmaiņu gadījumos. Izdalīti līdzekļi, lai nodrošinātu 500 darbiniekiem valodas apmācības un 6000 darbiniekiem profesionālās apmācības. Visi pagaidu darbinieki saņems pastāvīgu darba līgumu pēc viena gada darba. Darba devējs par 1,4% palielinās pensiju iemaksas.

"Mēs šajā ekonomisko vētru laikā esam spējuši pakāpties augstāk. Mēs esam tālu no vēlamā, bet mēs vairs neesam pagrabā." Lepni saka Khadija Tahiri (attēlā pa kreisi). Tahiri strādā par apkopēju slimnīcā un ir ievēlēta par apkopēju arodbiedrības prezidenti. "Mēs esam uzvarējuši un izcīnījuši, varbūt, vienu no augstākajiem algu pieaugumiem Nīderlandē, bet mēs ļoti lepojamies ar nolīgumiem par darba slodzēm, par apmācībām, par atbalstu  darbinieku slimības gadījumā."

--------------------------------------------------------------------------------

Atcerēsimies, ka arī mēs piedalījāmies UNI solidaritātes akcijā streikotāju atbalstam >>> http://www.lsab.lv/lv/visijaunumi/get/nid/178

http://www.uniglobalunion.org/Apps/uni.nsf/pages/homepageEn?OpenDocument&exURL=http://www.uniglobalunion.org/Apps/UNINews.nsf/vwLkpByIdHome/7E9EBE4630E30724C1257984002F0EE6?OpenDocument
 Jaunumi

Pieraksties lai saņentu jaunumus.