• lv
Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrība PRO
Par LSAB PRO Koplīguma forumu   2021.gada 10.augustā sadarbībā ar Fr.Eberta fondu LSAB PRO rīkoja Koplīguma forumu.
Koplīguma forumu atklāja I. Liepiņa, LSAB PRO prezidente un Fr. Eberta Fonda Baltijas valstīs biroja direktors Peer Krumrey. Iedvesmojošu video uzrunu Koplīguma foruma dalībniekiem teica Satiksmes ministrs Tālis Linkaits.
Tālāk sekoja I. Liepiņas prezentācija “Koplīgumu attīstība Latvijā” minot, ka ģeogrāfiski piederam Ziemeļeiropai, bet sociālā dialoga kultūra un kolektīvo pārrunu veids – Austrumeiropas tradīcijām. Tas uzskatāmi redzams tabulā par koplīguma modeļiem Eiropā.

   Sociālais dialogs Latvijā jāuzlabo ņemot vērā labākos Ziemeļvalstu sociālā dialoga modeļus, piemēram, Islandes modeli. Ir trīs veidi kā uzlabot sociālo dialogu Latvijā: stiprinot un atjaunojot esošo sistēmu, iesaistot jaunus biedrus (organizēšana) un ieviešot vajadzīgās inovācijas (labā prakse, piemēram, Islandes modelis, arodbiedrības digitālā klātbūtne un jāpilnveido tiesiskais regulējums).

   Par Islandes modeli detalizēti izstāstīja Gundega Jaunliniņa – latviete, kas strādā lielākajā Islandes arodbiedrībā - ASI.
Koplīguma forumā atzinīgus vārdus par sadarbību ar LSAB PRO minēja Edmunds Beļskis, LVRTC valdes priekšsēdētājs un VAS Latvijas Pasts” valdes pārstāvji Kristaps Krūmiņš un Anda Ozola.
Savukārt, LDDK tautsaimniecības eksperts Jānis Hermanis iepazīstināja ar aktuālajiem datiem sakaru nozarē.

   Paldies visiem par atbalstu, iedvesmu un labo sadarbību!

 

 

 Jaunumi

Pieraksties lai saņentu jaunumus.