• lv
Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrība
LBAS papildina Valdības rīcības plānu


Vakar LBAS pārstāvji piedalījās Reformu vadības grupas sēdē par valdības rīcības plānu un ierosināja to papildināt ar būtisku punktu par nozaru ģenerālvienošanos un koplīgumu lomu.

LBAS ierosināja papildināt 41.punktu, kurā teikts: "Aktīvi vērsties pret nodokļu nemaksāšanu, pastiprinātu uzmanību pievēršot "aplokšņu" algu, nelegālās nodarbinātības, PVN krāpšanas un kontrabandas apkarošanai. Vienlaikus ievērot samērīguma principu attiecībā uz piemērojamajiem sodiem un izvērtēt uzlabojumus normatīvajos aktos, lai sekmētu nodokļu samaksu". LBAS ierosināja pievienot punktu 41.8.: "Veicināsim sociālā dialoga attīstību, pastiprinot sociālo partneru - LDDK un LBAS iesaisti cīņā pret nodokļu nemaksāšanu, nelegālo nodarbinātību un "aplokšņu" algām. Stiprināsim nozaru ģenerālvienošanos un darba koplīgumu lomu darba tiesiskajās attiecībās, rosinot iezīmēt attiecīgajos likumos sociālo partneru vietu un lomu".

Notika arī sociālo un sadarbības partneru diskusija ar Ministru prezidentu par Fiskālās disciplīnas likumu, kurā visi partneri bija vienisprātis, ka tam jādarbojas kā instrumentam tautsaimniecības attīstībā.Jaunumi

Pieraksties lai saņentu jaunumus.