• lv
Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrība PRO
Jaunieši: "Mēs negribam, lai par mums runātu, kā par zaudēto paaudzi"!


            Šodien, jauniešu arodbiedrības aktīvistu delegācija tiekas ar Jose Manuel Barroso – EU komisijas prezidentu, lai pieprasītu izmaiņas tā saucamajām taupības režīmam vai „ jostu savilkšanas politikai „EU.

      11 EU dalībvalstīs jauniešu bezdarbs ir vairāk nekā 25% un tas ir 50% vai vairāk. Piemēram Grieķijā (57%), Spānijā (56%), Horvātijā (52%) , Latvijā (27%).
    
Jaunieši cenšas atrast darbu vai izglītību migrējot. 7.5 miljoniem jauniešiem nav ne darba ne arī mācības.
Risks kļūt par „zaudēto paaudzi” ir reāls!
Arodbiedrībās apvienojusies jaunieši pieprasa EU līderēm konkrētu rīcību.
Tas ,ko EU jau ir izdarījis adoptējot jaunatnes garantiju pieeju -   ir labi, šīs pieejas izmaksas ir 21  bilioni EUR un vēl nav pienācīgi izstrādāta šīs pieejas ieviešana.
Patrick Itschert – EU arodbiedrību konfederācijas priekšsēdētāja vietnieks teica:
„Jaunieši saprot, ka ir nepieciešams Valdības atbalsts, bet prezidentam Jose Manuel Barroso jāsaprot, ka stingra jostu savilkšanas politika – neveidos jaunās darba vietas. EU tomēr deva cerību jaunatnei, bet EU ir jādara daudz vairāk, lai pārliecinātos, ka šās investīcijas reāli uzlabos izglītību, infrastruktūru, veidos kvalitatīvas darba vietas.”
     Salvatore Marra – ETUC Jauniešu komitejas pārstāvis teica: „EU jāatbalsta tādas programmas, kā „Erasmus” un „Euros” lai jaunieši brīvprātīgi varētu izvelēties strādāt vai mācīties arī  citās valstīs. Pašlaik jostu savilkšanas politika mudina jauniešus pamest dzimteni, lai strādātu citur, bieži bīstamos apstākļos”
    Jaunieši būs arī arodbiedrību rīkotāja demonstrācijā Briselē 4.aprīlī ar lozungu „ NewPath4Europe”
 
 
LSAB tulkojums.
Oriģinālu lasīt šeit:
 
http://www.etuc.org/press/young-people-we-don%E2%80%99t-want-be-lost-generation
 

 Jaunumi

Pieraksties lai saņentu jaunumus.