• lv
Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrība
29.martā streiko Spānija


UNI atbalsta 29.marta  vispārējo streiku Spānijā pret vislielāko uzbrukumu darba likumiem, kādu Spānijas demokrātija jebkad ir pieredzējusi, pret taupības pasākumiem, kas apdraud sabiedrisko pakalpojumu nākotnes izredzes.

Spānijas arodbiedrību federācijas CCOO un UGT ir uzsākušas valsts mēroga mobilizācijas kampaņu, lai cīnītos pret uzbrukumu darba tiesībām un taupības pasākumiem, kas vēl vairāk apdraud sabiedriskos pakalpojumus un dzīves standartus.
UNI Europa un UNI Global Eiropas Savienība atbalsta Spānijas arodbiedrības cīņā pret šīm visai ciniskām darba tirgū "reformām", kas ievērojami vājina kolektīvos darba līgumus, kas ļauj darba devējam vienpusēji mainīt algas, darba stundas un citus darba nosacījumus, dod priekšroku uzņēmumu līgumiem, padarot atlaišanas vieglākas un lētākas uz jaunizveidoto nedrošo līgumu pamata.

Vairāk nekā 1,5 miljoni strādnieku 60 atsevišķās demonstrācijās visā Spānijā 11.martā izgāja ielās, lai protestētu pret izmaiņām.
Vispārējais streiks 29.martā būs līdzīga mēroga un  notiks dienu pirms valdošā Tautas partijas prezentēs savu budžetu, kas ietver taupības pasākumus par aptuveni 20 miljardiem eiro.

UNI Global Eiropas Savienības ģenerālsekretārs, Filips Jennings saka: „Budžeta samazinājums iedzīs Spāniju vēl dziļāk recesijā, jau tagad 23 procenti darbaspēka ir bez darba. Jauniešu bezdarba līmenis sasniedz vairāk nekā 50 procentus. Spānijas cilvēki to nepieņems un balsos ar kājām. Jaunais darba likums ir uzbrukums demokrātijai. Tas ir absurds apgalvojums, ka tas, ka vieglāk būs atlaist darbiniekus, radīs jaunas darba vietas."

Spānijas strādājošie iet cīņā par Eiropas vērtībām un UNI ir kopā ar viņiem.Jaunumi

Pieraksties lai saņentu jaunumus.