• lv
Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrība PRO
Sadarbības memorands par sociālā dialoga modernizāciju LatvijāSadarbības memorands par sociālā dialoga modernizāciju Latvijā

LR Labklājības Ministrs Gatis Eglītis, Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrības PRO (LSAB PRO) prezidente Irēna Liepiņa un Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš, 2021.gada 1. septembrī, Zinību dienā, LR Labklājības ministrijā (LM) parakstīja sadarbības memorandu par sociālā dialoga attīstību un modernizāciju Latvijā.

Sadarbības memoranda mērķis ir veicināt sociālā dialoga attīstību un pilnveidot tiesisko regulējumu Latvijā. Līdz ar tā parakstīšanu LSAB PRO un Vidzemes Augstskola apņemas informēt LM par jaunumiem sociālā dialoga jomā. Savukārt LM apņemas atbalstīt sociālā dialoga prasmju pilnveides programmas Latvijā, kā arī veicināt konstruktīvu dialogu un kolektīvās pārrunas, veidojot atbildīgu un iesaistošu vidi Latvijā. LSAB PRO vēlas arodbiedrību modernizāciju un atjaunotni darbinieku labā.

LR Labklājības ministrs Gatis Eglītis:

Es kā ministrs atbalstu sociālā dialoga prasmju pilnveidi Latvijā, kā arī LSAB PRO modernizācijas centienus arodbiedrību kustībai Latvijā. Sociālais dialogs ir nozīmīgs sociālās un ekonomiskās politikas elements, tādējādi pozitīvi raugos uz idejām, kas vērstas uz tā iespējami kvalitatīvāku īstenošanu un turpmāko attīstību, jo īpaši ņemot vērā mainīgos apstākļus gan darba tirgū, gan sabiedrībā kopumā. Tikai savstarpējās un cieņpilnās diskusijās starp darba devējiem, darbinieku arodbiedrībām un valsti mēs varam atrast veiksmīgāko un Latvijai piemērotāko rīcības modeli.

 

Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrības  PRO prezidente Irēna Liepiņa

"Jaunajā normālajā vidē ir vajadzīgs sociālais dialogs jaunā kvalitātē, kas ir neatsverams darba ņēmēju, darba devēju un valsts interešu līdzsvarošanas veids.  Sociālais dialogs ir kā  3 punktu sistēma  un efektīvs vienīgi tad, kad puses ir vienā līmenī. Arodbiedrības vienmēr ir bijušas galvenās sociālā dialoga virzītājas ņemot par pamatu labākās atziņas no akadēmiskās vides un prakses (piemēram, Islandes modeli).   Tāpēc ir vajadzīgas prasmju programmas un  atbilstošs tiesiskais regulējums sociālā dialoga atjaunotnei Latvijā."

Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš:

"Sociālais dialogs nav tukša skaņa. Tas ir priekšnosacījums, lai mēs puslīdz droši varētu raudzīties nākotnē. Man ir sajūta, ka visa veida dialogs kādu laiku ir ticis uztverts kā formāla padarīšana, nevis nopietna lieta, un tā sekas mēs varam izbaudīt šobrīd, kad savstarpēja cieņa un uzticēšanās mums ir nepieciešama vairāk nekā jebkad pēdējos 10 gados."

 

Liels paldies Ministram Gatim Eglītim par atsaucību un sadarbību!

 

Pretim labākam sociālajam dialogam Latvijā!Jaunumi

Pieraksties lai saņentu jaunumus.