• lv
Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrība PRO
Viesmīlības nozares ģenerālvienošanāsViesmīlības nozare vienojas par priekšnoteikumiem ilgtspējas un konkurētspējas nodrošināšanai pēc Covid-19 krīzes

Dr. Irēna Liepiņa, LSAB prezidente: “2020.gada martā Latvijas Sakaru nozares arodbiedrība (LSAB) un trīs darba devēju organizācijas ir parakstījušas ģenerālvienošanos viesmīlības sektorā. Ģenerālvienošanās ir LSAB un Latvijas Restorānu biedrības, Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas un Latvijas Tirgotāju Asociācijas vienošanās par minimālajiem noteikumiem visā nozarē un kopīgu risinājumu meklēšana cienīgu darba vietu nodrošināšanai COVID19 laikā un pēc tā. Ģenerālvienošanās ir lieliska iespēja sociālajiem partneriem savstarpēji vienoties par pieņemamiem noteikumiem nozarē. Ģenerālvienošanās palielina darba produktivitāti nozarē un veicina nozares ilgtspēju, spēju elastīgi reaģēt uz tirgus situāciju vietējā un starptautiskajā tirgū. 

Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) prezidents Jānis Pinnis: "Viesmīlības nozares Ģenerālvienošanās parakstīšana ir zīmīgi sakritusi ar sarežģītāko laiku nozares vēsturē. Taču tas ir apliecinājums svarīgākajam - nozares darba devēji un darba ņēmēji ir partneri un tikai no kopīgas sadarbības ir atkarīgs, cik stipri un veiksmīgi iziesim no šī krīzes. Ļoti ceram, Ģenerālvienošanās parakstīšana, kā tika solīts, būs pamats, lai sadarbībā ar valdību un sociālajiem partneriem turpinātu iesākto darbu un pēc iespējas tuvākā laikā piemērotu samazināto PVN likmi sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumiem, kā arī īstenotu citus nozares priekšlikumus, kas iesniegti valdībā, tai skaitā - arī EK iniciatīvu sniegt atbalstu, lai mazinātu COVID19 izraisītās krīzes sekas visvairāk skartajās nozarēs."

Latvijas Restorānu biedrības (LRB) prezidents Jānis Jenzis: “Augstu novērtēju panākto Ģenerālvienošanos ar LSAB. Šis ir izaicinājumiem bagāts laiks, kad kopā jāstrādā gan darba devējiem, gan darba ņēmējiem, lai mazinātu Covid19 izraisītās krīzes seku ietekmi uz viesmīlības nozari. Mūsu prioritāte joprojām ir nozares sakārtošana. Ceru, ka Ģenerālvienošanās būs labs pamats, lai kopīgiem spēkiem panāktu nozares ilgtspēju, nodokļu un administratīvā sloga mazināšanu ēdināšanas un viesu izmitināšanas nozarēs, mazo un vidējo uzņēmumu likviditātes nodrošināšanu.”

Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) valdes līdzpriekšsēdētājs Dainis Domiņs: “LTA prioritāte ir samazināt PVN ēdināšanas pakalpojumam, lai varētu mūsu klientiem piedāvāt veselīgāku maltīti par lētāku cenu. Otrs uzdevums ir nodrošināt lielāku atlīdzību mācību iestāžu ēdinātājiem, kas šobrīd saņem fiksētu un ļoti mazu atlīdzību (1,17 eiro) par viena skolēna pusdienām.”

Eiropas Sociālā fonda projekta „Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības divpusējā sociālā dialoga attīstība labāka tiesiskā regulējuma izstrādē uzņēmējdarbības vides sakārtošanai” Nr. 3.4.2.2/16/I/002 ietvaros. Jaunumi

Pieraksties lai saņentu jaunumus.