• lv
Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrība PRO
Pieņemta direktīva par Eiropas Savienības minimālo alguDārgie LSAB PRO biedri!
Apsveicu visus ar labām ziņām!

✅šodien ir pieņemta direktīva par Eiropas Savienības minimālo algu (tas nozīmē, ka Latvijā minimālā alga, sākot ar 2023.gadu pieaugs no 500 līdz vismaz 620 -640 EUR);
✅algas cels visiem strādājošiem, ievērojot algu "trepi" un minmālās algas ietekmi finanšu iespējās. Skolotājiem. Pastniekiem u.c.
✅šobrīd ir jāpalīdz ikvienam strādājošam, jo ikviens saskaras ar dzīves dārdzību un 21.5% inflāciju.
✅Eiropas Arodbiedrību konfederācijas ir izstrādājusi 6 soļu plānu visiem strādājošajiem iedzīvotājiem dzīves dārdzības krīzes pārvarēšanai: algu palielināšana; palīdzība īpašām grupām; nodoklu korekcija Darbu aizsardzības sistēmas SURE izveide; investicijas zaļā enerģija; arodbiedribu iesaiste lēmumu pieņemšanā.
Prieks, ka LSAB PRO ir pārstāvēta tika spēcīgā un modernā arodbiedrībā kā UNI GLOBAL!
Varam lepoties, ka esam darījuši tik daudz LSAB PRO biedru labā un visu strādājošo labā, lai Latvijā būtu vairāk koplīgumu un mēs tuvinātos 80% koplīgumu pārklājumam (LSAB PRO ir noslēgusi vairākus koplīgumus un devusi lauvas artavu tiesikajā regulējumā, kas būtu labvēlīgs koplīgumu slēgšanai, esam iedibinājuši Koplīguma forumus u.c.).
Blīvs koplīgumu pārklājums (80%) ir tikko pieņemtās direktīvas par Eiropas minimālo algu galvenais mērķis. Jo vairāk koplīgumu - jo labāk klāsies darbiniekiem.
Lai mazinātu dzīves dārdzības sekas uz strādājošiem, LSAB PRO valde vienbalsīgi pieņēma lēmumu panākt uzlabojumus sakaru un viesmīlības uzņēmumu darbiniekiem finanšu iespēju robežās.
Tāpēc ir svarīgi atbalstīt LSAB PRO kolektīvajās pārrunās!
Nestāvi malā - iesaisties, iestājies un atbalsti LSAB PRO!

https://www.uni-europa.org/news/minimum-wages-and-collective-bargaining-eu-directive/

https://www.youtube.com/watch?v=awS338nPgLg  #dialogs #koplīgums #miersJaunumi

Pieraksties lai saņentu jaunumus.