• lv
Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrība PRO
LSAB senioru ekskursija uz ZemgaliMiglainā un pelēkā rudens dienā 25. novembrī grupiņa LSAB senioru devās ekskursijā uz Zemgali. Dienu gaišu un priecīgu darīja piesātinātā ekskursijas programma, kā arī satiktie cilvēki katrā apskates vietā.

 Vispirms bijām "Aučos"- pirmā Latvijas prezidenta Jāņa Čakstes dzimtajā vietā un muzejā. Klausījāmies muzeja gides stāstījumā un apskatījām eksponātus tajā.

 Tālāk ceļš aizveda uz Lielplatones muižu, ar brīnišķīgu parku un atjaunoto vešūzi, jeb muižas veļas mazgātuvi. Apskatījām "vešūzi" un muižu arī no iekšpuses, kā arī pastaigājām pa 200 gadus veco parku.

Tālāk iegriezāmies lauku sētā "Blūži", kur gatavo sierus, cep maizi un taisa dažādus konservus čaklā Mālkalnu ģimene. Degustējām produkciju, klausījāmies saimnieces Ināras stāstījumā un iepirkāmies.

Talāk ceļš aizveda uz Berķenes muižu, kur īpašnieki to ir ne tikai sakopoši un izremontējuši, bet aicina arī citus paciemoties un izbaudīt blakus esošo skaisto Svētes upes ainavu un padzīvot viņu rezidencē. 

Tālāk iegriezāmies Abgunstes muižā, kas atdzimst no jauna kā radošuma rezidence mākslas, kultūras un jaunrades procesiem, kā arī dzīves svinēšanai. Klausījāmies īpašnieku stāstījumā par muižu, kā arī apskatījām to no iekšpuses.

Priecīgi, ar jauniem iespaidiem bagāti  un gardiem pirkumiem somās, atgriezāmies mājās.

Ar cieņu,

LSAB Senioru kustības priekšsēdētāja

Aija DauksteJaunumi

Pieraksties lai saņentu jaunumus.