• lv
Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrība PRO
LSAB seniori apceļo Kurzemes muižasLSAB seniori brauc ekskursijās arī ziemā, un 2019.gada 16. februāra diena bija saules pielieta un pavasarīgi jauka. Šoreiz braucām apskatīt vēl neiepazītas muižas Kurzemes pusē.

Kā pirmo apmeklējām Spāres muižu, kura celta 1790.gadā. Tagad to pamazām atjauno pašvaldība, kas tur ierīkojusi daudzfunkcionālu centru. Muižā tika noturēta slīcināto kliņģeru taisīšanas meistarklase, cepšana un cienāšana kopā ar tēju. Tika izrādītas telpas un klausījāmies gan vēstures, gan mūsdienu stāstus par dzīvi šajā muižā.

Tālāk iegriezāmies Kalnmuižā, kas atrodas gleznainā vietā Amulas upes krastā. Muiža tagad ir pilnīgi atjaunota, ir ierīkots privātais viesu nams ar restorānu un viesnīcu, kuru mums arī izrādīja.

Nedaudz pabijām arī Kandavā, kur ieturējām pusdienas.

Vislielākais pārsteigums mums bija Kukšu muiža. To kā pilnīgu graustu ir iegādājies vācietis un desmit gadu laikā to atjaunojis autentisku,  kāda tā ir bijusi 18.g.s. sākumā. Pārsteidza arī viņa labā latviešu valoda un viņā izveidojies latvieša patriotisms. Muižā dzīvojot viņš ir savācis lielu gleznu, porcelāna, sudraba priekšmetu, cēlkoka retro mēbeļu un ar rokām darinātu paklāju kolekciju. Muižā arī ir bibliotēka ar daudz, daudz grāmatām.

Atpakaļceļā iegriezāmies arī Jaunmoku pilī. Gide izrādīja telpas un meža muzeju. Varējām uzkāpt arī pils tornī.

Punkts uz "i" ekskursijai tika uzlikts jau iestājoties tumsai, kad nedaudz pastaigājām pa Jūrmalas Dzintaru mežaparku, kur apskatījām gaismas parku.

Cieņā

Aija Daukste

LSAB Senioru padomes priekšsēdētājaJaunumi

Pieraksties lai saņentu jaunumus.