• lv
Latvijas Sakaru darbinieku arodbiedrība PRO
LSAB Seniori ekskursijā "Citāda Latgale"Skaistā, saulainā dienā 20. maijā - Vasarssvētkos, grupiņa LSAB senioru pievienojās ekskursijai " Citāda Latgale". Pirmā pieturvieta bija Līvānos, kur iegriezāmies Mūsdienu mākslas galerijā un apskatījām tur pašreiz esošo Līvānu  mākslas fotogrāfes izstādi, kā arī satikāmies ar galerijas īpašniekiem, uzņēmīgiem jauniešiem Raimondu un Lāsmu Vinduļiem. Viņi pastāstīja, kā radās ideja par galerijas izveidošanu, kā tā tika izveidota.

Tālāk devāmies uz Preiļiem, kur mūs laipni sagaidīja arī jauna uzņēmēju ģimene, kura izveidojusi savu vasaras kafejnīcu Preiļu pludmalē un ražo mājas saldējumu ar Čedaras sieru. Notika gan trīs veida Preiļos ražotā Čedaras siera, kā arī viņu pašu ražotā saldējuma degustācija. Noskatījāmies arī filmiņu par Preiļu piena kombinātu.

Apciemojām arī Jasmuižas pusē dzīvojošo jauno Latgales keramiķi Kristīni, jeb uzņēmuma " Jašas podi" īpašnieci. Viņas darbi atškiras ar unikālu, Latgales keramikai neraksturīgu vizuālo tēlu.

Tālāk iegriezāmies Arendoles muižā, kuras saimnieki ir Turlaju ģimene, un kura no grausta ar autentisko restaurēšanas metodi atjauno šo valsts nozīmes arhitektūras pieminekli. Šeit mūs sagaidīja arī garšīgas šova "Istās Latvijas saimnieces" pagājušā gada  uzvarētājas Faimjas Turlajas sagatavotas pusdienas tatāru gaumē. Ēdām garšīgu plovu ar jēra gaļu.

Pēc visām šīm satikšanās reizēm ar tik uzņēmīgiem un gaišiem Latgales cilvēkiem, mēs priecīgi un optimisma pilni devāmies mājās.

Vairāk bildes skatīt galerijā.

 

Cieņā,

Aija Daukste

Senioru Padomes priekšsēdētājaJaunumi

Pieraksties lai saņentu jaunumus.